Lisbeth Gruwez & Maarten Van Cauwenberghe (BE) / hetpaleis & Voetvolk

WASCO!

WASCO!
13 jul '25
Lisbeth Gruwez & Maarten Van Cauwenberghe (BE) / hetpaleis & Voetvolk
Sluiten
Julidans On Stage
13 jul '25

WASCO!

Lisbeth Gruwez & Maarten Van Cauwenberghe (BE) / hetpaleis & Voetvolk

WASCO! is een spetterende actionpainting-performance waarin tien jonge kinderen het podium veroveren met verf, wascokrijtjes en pure expressie. ‘WASCO! bruist en betovert,’ schreef De Standaard lovend. In deze voorstelling draait alles om ongekunstelde energie en kinderlijke onbevangenheid.

Programmaonderdeel Julidans On Stage

Locatie Internationaal Theater Amsterdam
Zaal Rabozaal
Duur 60 minuten
Taal Language no problem

WASCO!


Choreograaf Lisbeth Gruwez en muzikant Maarten Van Cauwenberghe van het Belgische gezelschap Voetvolk brengen beweging, jazzmuziek en beeldende kunst samen in een even speels als hoopvol spektakel. Gewapend met verf en krijt maken jonge performers live een gigantisch kunstwerk, geïnspireerd door actionpainters als Jackson Pollock, die schilderde op het ritme van jazz. Terwijl een energieke jazzsoundtrack uit 1945-1965 klinkt, tekenen en bewegen de kinderen vrij en ongeremd.

Uit meer dan honderd audities zijn tien jonge performers tussen zes en twaalf jaar geselecteerd. Ieder met hun eigen talenten en kwaliteiten vormen ze samen een mini-maatschappij waarin iedereen zijn plek vindt. Hun spontaniteit en creativiteit leiden tot bewegingen die zelfs een choreograaf niet had kunnen verzinnen. Zo viert WASCO! het onvoorspelbare en de vrijheid van kunst.
-|-
“Choreografie is eigenlijk tekenen in de ruimte. En dat doen we heel letterlijk,” zegt Gruwez. De kinderen worden aangemoedigd om groots te denken, buiten de lijntjes te kleuren en hun energie volledig in het spel te gooien. Het resultaat, geschikt voor iedereen vanaf zes jaar, is een wereld vol verwondering, vrijheid en expressie, een unieke belevenis waarin dans, kunst en muziek samensmelten en de energie van de jeugd centraal staat. Een feest van creativiteit waar je geheid vrolijk van wordt.

Voetvolk is een Belgisch dansgezelschap, opgericht door choreograaf Lisbeth Gruwez en muzikant Maarten Van Cauwenberghe en vaste gast op Julidans. De voorstellingen zijn krachtig en ultrafysiek, met een unieke mix van dans, livemuziek en beeldende kunst. Met producties als It’s going to get worse and worse and worse, my friend en The Sea Within oogstten ze internationaal succes en ze kregen veel lof voor hun originele en meeslepende stijl.

Reviews

De Morgen

‘Wanneer het doek na een uur wordt opgetakeld, zijn de kinderen zo kleurrijk besmeurd dat het onderscheid tussen kunstenaars en kunstwerk nog nauwelijks valt te maken. Een mooie gedachte is dat.’

Meer over Voetvolk

LisbethGruwez
Danser en choreograaf Lisbeth Gruwez is medeoprichter van Voetvolk. Haar werk balanceert tussen beweging, emotie en geluid, met roots bij Ultima Vez en Jan Fabre. Ze is verbonden aan KVS.

Maarten Van Cauwenberghe
Maarten Van Cauwenberghe is componist, muzikant en medeoprichter van Voetvolk. Hij componeert voor podium, film en bands, en kreeg de Vlaamse Cultuurprijs voor Cultureel Ondernemerschap.

Credits


concept Voetvolk, Lisbeth Gruwez & Maarten Van Cauwberghe
productie hetpaleis & Voetvolk
choreografie Lisbeth Gruwez
muziek Maarten Van Cauwenberghe
dans Adriaan Winand, Gus Van Goethem, Lilith De Groof, Lara Corrias, Lily Williams, Lita Assam, Kymaisha Geduld, Madeleine Camara, Martha Van Goethem en Yahto Claes Oussehmine
artistieke assistentie Victoria Rose Roy
coaching kinderen Fran Van Gysegem
-|-
dramaturgie Koen Haagdorens
stage design Stef Stessel
licht design Stef Stessel, Dirk De Hooghe, Ruben Wolfs
helping hand Jits Vandamme
met steun van Belgian Federal Government's tax shelter measure via Casa Kafka Pictures
met dank aan Walter Meersmans
co-productie MA Scene National de Montbéliard
internationaal distributie hetpaleis & Materialise/Stéphane Noël

MEER JULIDANS

Language NP Language no problem NOW WE ARE EARTH / An Orchestra NOW WE ARE EARTH / An Orchestra Nicole Beutler Projects (NL/DE)
Sluiten Nicole Beutler Projects (NL/DE) NOW WE ARE EARTH / An Orchestra
08 jul '25 t/m 09 jul '25
Muzikaal dansritueel voor een nieuwe toekomst
Language NP Language no problem JOIN JOIN Ioannis Mandafounis (DE/GR) / Dresden Frankfurt Dance Company & Academie voor Theater & Dans
Language NP Language no problem My Fierce Ignorant Step My Fierce Ignorant Step Christos Papadopoulos (GR) / Leon & the Wolf
Sluiten Christos Papadopoulos (GR) / Leon & the Wolf My Fierce Ignorant Step
02 jul '25 t/m 03 jul '25
Lichamen als muziekinstrumenten op de golven van onze herinnering
Language NP Language no problem (headbang) (headbang) Charlie Laban Trier (DK/NL) / eli eli raymond (SE)
Sluiten Charlie Laban Trier (DK/NL) / eli eli raymond (SE) (headbang)
02 jul '25 t/m 03 jul '25
In extase headbangen voor een zorgzamere wereld
Language NP Language no problem RHINO RHINO David Raymond & Tiffany Tregarthen (CA) / Out Innerspace
Sluiten David Raymond & Tiffany Tregarthen (CA) / Out Innerspace RHINO
12 jul '25 t/m 13 jul '25
Visueel spektakel over transformatie op de drempel van destructie
Language NP Language no problem Tolon ké! Tolon ké! Serge Aimé Coulibaly (BF/FR) / Faso Danse Théâtre
Sluiten Serge Aimé Coulibaly (BF/FR) / Faso Danse Théâtre Tolon ké!
11 jul '25
Een viering van het leven in muziek, dans en het ritme van het hart